Kına Salonu

Kına Salonu Evlilik süreci tüm dünya evine girmek isteyen çiftler için zahmetli ve yorucu bir süreçtir. Özelikle düğün ve kına hazırlıkları kusursuz olabilmesi için oldukça büyük çabalar harcanmaktadır. Birçok kişinin müdahale ettiği ve mekân bulma aşaması oldukça sıkıntılı zamanlar oluşturur. Kına salonu hizmeti veren firmamız siz müşterilerine kusursuz ve unutulmaz bir gece oluşturabilmeniz için yardımcı olmaktadır. Modern bir kına gecesi oluşturabilmek yakınlarınızın sürekli farklı düşüncelerini belirtmesi stres oluşturan bir süreç olsa da tüm hazırlık süresince yardımcı olmaktayız.

Düğün hazırlığı öncesi düzenlenen kına gecesi genelde bayanların oldukça fazla eğlendiği gelinin ve damadın eline kına yakılarak örf adetlere uygun gecelerden biridir. Kına organizasyonu sırasında yapılacak işlemler planlı ve şekilde yapılması her zaman daha uygundur. Kına salonu mekânı ayarlama sadece yetmez mutlaka kına sırasında yapılacak işlemlerin içeriği de çok önemlidir.

Kına Salonu Nedir?

Kına gecesi uzun yıllardır evlenmek isteyen çiftler için tertip edilen düğün öncesi eğlencesi olarak bilinen gelinin aile evinde son gecesinde mutlu ayrılması için yapılan organizasyondur. Birçok akrabanın katıldığı hem eğlenceli hem de oldukça duygusal anların yaşandığı bu gece kına salonu mekânlarında yapılmaktadır. Eskiye göre daha görkemli ve daha gösterişli şekilde planlanan bu gece gelinin daha fazla mutlu olması için oldukça çaba sarf edilir. Gecenin prensesi olan gelin için yakınları ve eşi olacak kişi mükemmel bir gece olması için kusursuz organizasyon olması için firma site adresimize Wedding Palace başvurarak prensesine muhteşem bir gece hediye eder.

Kına salonu olarak önceleri gelin evi veya caddelerin kullanılması oldukça yaygın olmaktaydı. Bu tercih edilen organizasyonda tüm planlamayı çiftler yaparken mutlaka problem oluşturan kişiler bulunmaktaydı. Gelişen çağ ve insanların daha fazla bilinçlenmesi ile planlı ve kusursuz bir gece için profesyonel kişilerden yardım alabilmektedirler. Firmamız kusursuz bir gece için gecenin sultanı için tüm istekleri yerine getirmektedir.

Saray Konseptli Düğün Salonu

Kına Salonu Mekânı Programı

Kına salonu mekânı evlenecek çiftlerin seçtikleri alana göre değişiklik göstermektedir. Açık kır salonu kısmında veya kapalı mekân tercihi başvuran çiftlerin isteğine göre ayarlanmaktadır. Kına gecesinde yapılması gereken tüm işlemler firmamız tarafından organize edilmektedir. Liste halinde çiftlere sunulan gecenin planı tercihe göre ekleme veya çıkarma yapılabilmektedir. Kına salonu mekânında bulunan plan içerikleri şu şekildedir;

 • Kına davetiyesi
 • Kına kesesi
 • Kına örtüsü veya duvağı
 • Kına el mumu
 • Kına eldiveni
 • Kına hediyelikleri
 • Bindallı veya kaftan
 • Kına tepsisi
 • Mumlar konfetiler
 • İkram edilecek yemek veya alternatif atıştırmalıklar
 • Görsel şölen sunan ışıklar
 • Kuaför hizmeti
 • Gelinin arkadaşları için aksesuarlar
 • Canlı müzik
 • Garson hizmetleri
 • Fotoğraf video çekimi
 • Güvenli bölge oluşması özellikle çocukları olan davetliler için önemlidir.

Hazırlık sürecinde planın ilk aşamaları olarak bu şekilde ilerlenmektedir. Genç çiftlerin mutluluğu için eşsiz olması gereken bu gecede her şey planlı şekilde ilerlemesi için kına salonu mekânı firmamız sadece istekler doğrultusunda ilerlemektedir. Kına gecesi organizasyonunda akış planı da önemli rol almaktadır. Kına gecesi organizasyonu plan akışı şu şekildedir;

Gece zamanından önce özel hazırlanan davetiyelerin çiftler tarafından dağıtılması veya firmamız tarafından gönderilmesidir.  Kına gecesi öncesi gelin ve damadın hazırlık süreci( kuaför, elbise veya takım elbise )hazırlığı. Gecenin başlaması ve davetlilerin canlı müzik eşliğinde karşılanması, atıştırmalık veya gecenin özel içeceğinin ikram edilmesi, kına başlamadan önce gelin damat girişi ve müzik eşliğinde dans etmesi şeklinde devam eder. Yemek sunumunun başlaması,  kına merasimi,   gelin ve arkadaşlarının kına hazırlıkları ve kına alayı yapılması ile devam eder.

Daha sonra eski kına türküleri ile oynanması, geline kına yakılması, İsteğe göre tutulan ekibin oynaması şeklinde gece devam eder. Genç çiftlerin ve davetlilerin oldukça mutlu ayrıldığı bu gece çok önemli gecelerden biri olduğunu bildiğimiz için profesyonel çalışanlar ve uyumlu çalışan ekibimizle unutulmayacak gecelere ev sahipliği yapmaktayız.

Kına Salonu Avantajları

Kına salonu mekânı oldukça fazla avantajlı bir mekândır. Bu tür organizasyonlar oldukça stresli ve yorucu bir süreçtir. Bizi tercih eden müşterilerimiz sadece talimat vererek gecenin tüm yorgunluğu, sıkıntısını üzerlerinden alarak uzman kadromuz ve çalışkan ekibimizle hizmet vermekteyiz. Resim ve video gibi unutulmayacak anları anılara dökmek, gecenin yakın akrabaların söylemleri ile bozulmasını engellemek için profesyonel çalışanlarla olağanüstü hizmet vermektedir. Davetlilerin oturma şekli, gecenin işleyişi, gecede yer alacak müzik ayarları gibi birçok avantajı vardır.

İstanbul Kına Organizasyonu
Kına Organizasyonu

Kına Salonu Fiyatları

Kına salonu mekanımız siz müşterilerimizin seçimleri baz alınarak, gecede sunulan hizmetlerin talep edilen alternatif içeriğe göre belirlenen makul fiyatlardadır. Kına salonu mekânı Wedding Palace sitemizden bilgi alabilir istediğiniz mekân tercihini yapabilirsiniz.