Düğün Yapılacak Mekânlar

Düğün Organizasyonu Çeşitleri

Düğün Yapılacak Mekânlar

Düğün Yapılacak Mekânlar
Düğün Yapılacak Mekânlar

Düğün Yapılacak Mekânlar Çiftlerin en özel en mutlu günlerinden biri olan düğün gününde tabi ki her şeyin kusursuz olmasını isterler. Her gelinin hayalindeki düğün mekânı ise farklılık gösterebilir. Günümüzde her kesimden insana hitap eden düğün alternatifleri mevcutur. Pandemiyle beraber düğünlerde etkilendi kuşkusuz, günümüzde daha küçük butik ve rustik düğünler daha çok tercih ediliyor. Peki, bu alternatifler neler?

Davetli Sayısına Göre Düğün Mekânları

Düğün mekânı olarak seçilebilecek ilk mekân sosyal tesisler olarak karşımıza çıkıyor. Kalabalık bir davetli sayısına sahip olan düğün sahipleri için iyi bir seçim olarak göz önünde bulundurulabilir. Hem kapalı hem açık yeri olan sosyal tesisler özellikle bahar aylarında çok rağbet görüyor. Fiyatların artışından dolayı da bütçesi kısıtlı olan düğün sahipleri de sosyal tesislere yöneliyor. 1000-2000 kişiye kadar da davetli ağırlamak mümkün.

En çok tercih edilen ikinci alternatif ise kır düğün mekânları. Yazın evlenecek çiftlerin en çok tercih ettiği mekânlar kesinlikle kır düğün alanları oluyor. Davetli sayısına göre daha samimi, küçük butik düğünler için de kalabalık düğünler için de büyüklüğüne göre farklı kır düğün alanları mevcut. Süsleme konusunda da düğün organizatörlerine özgür bir alan sunmuş oluyor. Davetliler de kapalı bir alana hapsolmadıkları için daha keyifli bir düğün yaşanmasına vesile oluyor. Kır düğünlerinde göz önüne alınan kriterler ise; doğal bir ambiyansa sahip olması, otopark alanının misafirler için yeterli olması, organizasyon sahiplerinin gelin damada ve davetlilere olan ilgisi, ikramların şık, yeterli ve düğüne yakışır olması, merkezi oluşu şeklinde sıralanabilir.

Kışın Düğün Mekânları

Düğün Yapılacak Mekânlar Kışın ise en çok tercih edilen düğün mekânı düğün salonları oluyor. Özellikle kışın düğün yapacak olan çiftlerin en yaygın tercihi düğün salonları. Kalabalık ve davetli sayısının geniş olduğu düğünler için en iyi seçenek kesinlikle düğün salonu olacaktır. Düğün salonunda öne çıkan kriterler ise; dekorasyonunun ve iç dizaynının modern ve şık olması, yemeklerin doyurucu ve lezzetli oluşu, dans pistinin büyüklüğü, havalandırmanın iç mekân için yeterli olması olarak sıralanabilir.

Düğün Yapılacak Mekânlar Oteller de ihtişamlı ve gösterişli düğün tercih edenlerin en başta tercihi olarak karşımıza çıkıyor. 2000-3000 kişi oteller de yapılan düğünler de kolayca ağırlanabiliyor. Hem havuz başı hem teras hem de kır bahçesi tercihleriyle mekân açısında da çiftlere alternatifler sunması en büyük avantajıdır. Kışın ise ya da tercihe göre şık balo salonlarında düğün yapılabilir. Eğer şehir dışından gelen misafiri çok olan bir çiftseniz düğünün gerçekleştiği otelde davetlilerinizi ağırlamanız da hoş olacaktır.

Düğün Mekânları Fiyatlar Ne Kadar?

Düğün mekânlarında maliyetlerin de artışıyla beraber fiyatlar özellikle yemekli düğünlerde oldukça zorlayıcı oluyor. Kır düğünü istiyorsanız eğer, ortalama bir mekânda davetli başına kokteyl fiyatları belirli fiyat aralığında değişmektedir. Yemekli bir düğün yapılacaksa davetli başına biraz yüksek bir fiyatı gözden çıkarmak gerekir. Sosyal tesisler maliyet açısından en uygun seçenek olarak karşımıza çıkar. Kapasitesi düşük olsa da fiyatlar kişi başına düşük olarak karşımıza çıkıyor.

Düğün Yapılacak Mekânlar Düğün salonlarında ise fiyatlar kokteyl şeklinde yapılan düğünlerle yemekli düğünler olarak değişmektedir. Otel düğünü en şık fakat maliyeti çiftlere en fazla yansıyan mekân alternatifidir. Kokteyl şeklinde bir otel düğününde belirli bir parayı gözden çıkarmak zorundasınızdır. Yemekli düğünde ise daha masraflı bir düğün olarak karşımıza çıkmaktadır. Tüm bu bilgiler ışığında nasıl bir düğün organizasyonu yapmak istediğimize kara verdikten sonra seçiminizi çok iyi yaparak fiyat araştırması esnasında dikkatli olmalıyız.

 

Bizi Instagramdan Takip Edebelirsiniz: wedding__palace

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.