En Yakın Düğün Salonları

İstanbul Nişan Salonları

En Yakın Düğün Salonları

En Yakın Düğün Salonları   insana özgü olan bir olgudur. Aİle olmak insanın sevdiği insan ile aynı çatı altında bir ömür boyu mutlu mesut yaşamak istemesi kadar da doğal bir durum yoktur.

Kişiler evlenir ve örf ve adetlerde yer alan birbirinden farklı ritüeller evlilik sürecinde uygulanır. Bunların en başında kız isteme, akabinde söz nişan, hemen akabinde ve sonrasında da düğün olgusu gelir.

En Yakın Düğün Salonları
En Yakın Düğün Salonları

Düğün kişilerin eşi dostu, arkadaşı ailesi ile bir araya gelerek bu çok özel günü paylaştığı evlilik imzasını attığı, nkah yaptığı bir etkinliktir.  Düğünler de kişilerin maddi durumuna istemine bağlı olarak düğün salonlarında yapılır. İşin ritüel kısmında düğün salonlarının başlı başına özel bir yeri vardır.

Düğün Salonu Türleri

Düğün salonu türleri denilince insanların karşısına her kentte yüzlerce seçenek çıkar. Klasik olan kapalı mekanı olan yaz kış düğün yapılan dünden bugüne kadar gelen düğün salonları vardır. Bir diğer mekan ise lüks beş yıldızlı olan otellerin kendi bünyesinde olan özel tarzda farklı beğenilere hitap eden düğün salonlarıdır. Bu tür salonların çoğunda belli bir ambiyans vardır.

Kır bahçesi tarzında özellikle yaz aylarında açık alanda düğün yapmak isteyen kişiler için olan düğün salonlarını da es geçmemek gerekir.

Deniz kenarında olanlar olduğu gibi kent içinde sessiz sedeasız bağlık bahçelik yerler için de olanlar da mevcuttur. Bir de gündüz cafe restoran olmasına rağmen gece düğün mekanı olarak kullanılan yerler de bu bağlamdadır.

Düğün Salonu Hizmet Kapsamı

Düğün salonları gerek müşterinin istemine, gerek kendi düğün salonu tarzına göre farklı konseptler ile hizmet verebilir. Bunların en başında klasik olan hizmet vardır. Burada su, alkolsüz içecek, kuruyemiş ve pasta ikramı vardır. En Yakın Düğün Salonları Hizmet kapsamı içinde DJ olabildiği gibi bazı mekanlarda canlı müzik de olabilmektedir. Müzik türleri içinde türkü, şarkı olabildiği gibi caz gibi bir başka müzik zevkine hitap eden türler de olabilmektedir. Müzik türü biraz da düğün salonun tarzı ile alakalıdır. Müşteriler isterler ise kendi müziklerini kendileri de getirebilmektedir. Yemekli olan düğün salonları da vardır. Burada da genelde et, ordöv tabağı, su, içecek ve tatlı vardır. Et tavuk eti ya da kırmızı et olabilmektedir.

En Yakın Düğün Salonları Kimi düğünlerde ise kokteyl tarzı yapıldığı için orada durum biraz daha değişir. Bu tür düğün salonlarında masa dizaynından sunulan ikramlara kadar birçok şey değişir. Ağırlıklı olarak bu tarz düğünlerde kanape ve hafif alkolllü içecekler ikram edilir.

Düğün Salonu Fiyatları 

Düğün salonu fiyatları ise çok farklı parametrelere göre değişir. Burada en ufak bir detay bile son derece önemlidir. Düğün mekanının fiyatlandırma politikası, düğün salonunun yeri, kaç kişilik bir düğün yapılacağı, hafta sonu ya da hafta içi olması, yemekli yemeksiz olması, müzik tercihi ( dj veya canlı müzik) gibi her bir parametre fiyatları değiştirir.

Düğün Salonu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

En Yakın Düğün Salonları Son olarak da düğün salonu seçer iken nelere dikkat edilmeli sorusunun yanıtını vermek gerekir. Elbette gelecek kişilerin ulaşımı da dikkate alınarak en yakın olan düğün salonu tercih edilmelidir. Kendi tarzına uyan ve gelinle damadın beklentilerine tam olarak yanıt verebilen yerler tercih edilmesi gerekir.

 

Bizi Instagramda Takip Edebilirsiniz: wedding__palace

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.