Kına Organizasyonları Neden Önemlidir?

İstanbul Kına ve Düğün Organizasyonu

Kına Organizasyonları Neden Önemlidir?

Kına Organizasyonları Neden Önemlidir? Kına geceleri sadece Türk örf adet ve geleneklerindendir. Bu geceler her Türk genç kızı için ayrı bir önemi vardır. Modern toplumlarda veya Dünyanın birçok ülkesinde evlilik öncesi hem kız hem de erkek için “ bekârlığa veda “ olarak düzenlenen partiler mevcuttur. Bu partilerde erkekler ayrı kadınlar ayrı bir şekilde düzenlenen partilerde eğlenirler. Eğlence amacıyla düzenlenen bu partiler kişiye özel olarak organizasyon şirketleri tarafından düzenlenebilir.

Organizasyon Nedir?

Kına Organizasyonları Neden Önemlidir?
Kına Organizasyonları Neden Önemlidir?

Organizasyon organize etmek kelimesinden gelen bir proje olarak değerlendirebiliriz. Organizasyon işlemi her detayı ve her aşamayı en ince ayrıntısına kadar uzman ekiplerle organize etmek ve iş tamamlamaya yönelik işlemlerdir. Bu organizasyon işlemlerini günümüzde yaşam içerisinde hemen hemen her alanda yaparız.

Yemek organizasyonları, düğün organizasyonları, kına organizasyonları, partiler ve daha sayamadığımız birçok alanda organizasyon yaparız. Bunun için alanında uzman ekiplerin bu işlerde her daim desteğine ihtiyaç duyarız. Bu projeler için günümüzde bu işleri üstlenen “ organizasyon şirketleri” mevcuttur.

Kına Organizasyonları Neden Önemlidir? Organizasyon şirketlerinin günümüzde birçok kutlamalarda bizlere kolaylık sağladığı bilinmektedir. Örneğin düğünlerde, her detay ayrıntılı olarak düşünülür, yemek servislerinin saatleri, ikramlıkların hazırlanması, içecekler hatta masalar için düzenleme süs ve bardaklara kadar düzenlemeler yapılır. Düğünün yapılacağı mekân bu organizasyonlar için önemlidir.

Bir sahil düğünü yapılacaksa kumsalda nasıl düzenleme yapılmalı gibi sorularla kafanızı meşgul etmenize gerek kalmaz. Bu tarz organizasyon şirketleri sizin adınıza her detayı hesaplayarak düzenleme yapacaklardır. Sizlere de sadece düğünün stresinden kurtulup, mutluluğunuzu paylaşmak kalır.

Kına Gecelerinde Gelin Elbiseleri

Kına organizasyonları ise biraz daha farklı konsept içermektedir.  Kına organizasyonlarında kına yakmak diye tabir ettiğimiz bir geleneksel ritüel vardır. Bu işlemde kına değerlidir. Hem mutlu olduğunuzu gösterir hem de adanmayı temsil eder. Kına vazgeçemediğimiz belli başlı güzel geleneklerimizdendir. Bu gecelerde daha çok kız ve arkadaşları veya sadece kadınların yer aldığı geceler olarak tanımlayabiliriz.

Kına Organizasyonları Neden Önemlidir? Kına şu sıralar modern çağda daha çok el işlemeleriyle yapılmış olup ünlü Hint desenleriyle gözlerimize başka zevk vermektedir. Tercih tamamen gelin adayına bırakılmaktadır. Dövme şeklinde yapılan bu işlemeler günümüzde oldukça trend kınalardır.

Elbiselerin genellikle daha gösterişli seçilmesi, gelin adayları için önemlidir. Her genç kız bu özel gününde en dikkat çekici kendisinin olmasını ister. Ki bu onun en doğal hakkı olarak görülmektedir. Geleneksel bir gün olan kına gecelerinde abiyeler de tercih edilebilir.

Gelin için geleneklerimizde bindallı dediğimiz eski Osmanlı hatunlarının kıyafetleri otantik bir hava atarken son zamanlarda gelin adayları bu gecelerde birden fazla kıyafet ve tuvaletler misafirlerini karşılar. Kırmızı ve tonları bu gecelerde aşkı simgeler ve kınanın rengi dahi kırmızıdır. Kırmızı detayların ön planda olduğu bu geceler, kızlar için oldukça önemlidir.

“Hem ağlarım hem giderim” diyerek ağlatmaya çalışan arkadaş grupları bu gecede iş görürler. Gelin adayı için nedimeler organizasyon şirketleri tarafında gelin adayına eşlik ederler. Hem ağlayıp hem mutlu oldukları bu gecelerin sonunda önemli olan mutluluk sahneleridir. Bu kadar önemli ve güzel gecelerde bizlerin bir organizasyon şirketiyle anlaşmamız o geceyi daha güzel ve sorunsuz atlatmamıza yardımcı olabilir.

 

Bizi Instagramda Takip Edebilirsiniz: wedding__palace

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.